Kalkulator AMR

Czynna przemiana materii

Czym jest AMR?

AMR (skrót od angielskiego Active Metabolic Rate, w języku polskim czynna przemiana materii) jest ilością energii (mierzoną w kaloriach) wydatkowaną przez organizm w trakcie różnorodnych czynności fizycznych, np.: spacerowania, tańca, czytania. Czynna przemiana materii nie obejmuje podstawowego zapotrzebowania energetycznego (BMR).

W jakim celu oznaczamy AMR?

AMR wspólnie z BMR określa dzienne zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Znajomość czynnej przemiany materii umożliwia więc obliczenie dziennego zapotrzebowania energetycznego niezbędnego do osiągnięcia bądź utrzymania wymarzonej masy ciała.

Kalkulator spalonych kalorii a kalkulator AMR

Najdokładniej wyliczoną wartość kalorii spalonych w ciągu całego dnia osiągniemy korzystając z kalkulatora spalonych kalorii. Niestety użycie jego w tym celu byłoby zbyt czasochłonne. Przygotowaliśmy więc dla Państwa jego uproszczoną wersję – kalkulator AMR. Narzędzie to zostało stworzone poprzez skatalogowanie aktywności fizycznych kalkulatora spalonych kalorii w pięć grup różniących się natężeniem aktywności fizycznej. Należy pamiętać, że wyliczona przez nasz kalkulator wartość AMR jest wartością orientacyjną.

Oceń artykuł:

Aktualna ocena:4

Wybierz tematykę artykułów